Jak udawać świętego mikołaja i podłożyć prezenty pod choinkę?

Jeśli nie wiesz jak udawać świętego mikołaja to przeczytaj. Opowiem w jaki sposób dyskretnie podłożyć prezenty pod choinkę. Jest to bardzo ważna sztuka by Twoje pociechy nie przeżyły wczesnego rozczarowania. Osobiście radziłbym bardzo dobrze schować prezenty, najlepiej poza domem. Ja, gdy byłem w wieku około 10 lat, pewnego razu zdarzyło się że je niestety znalazłem. Był to moment pierwszego zwątpienia w istnienie świętego Mikołaja. Od tego momentu próbowałem zwęszyć spisek i sprawdzić czy rzeczywiście Mikołaj istnieje.

Kiedy i jak podkładać prezenty?

U mnie w domu prezenty zawsze dostawałem po powrocie od babci z Wigilii. Gdy tylko drzwi mieszkania się otworzyły, biegłem pod choinkę gdzie już leżały upominki. Mama zawsze podkładała prezenty przed wyjadem na wieczerzę, gdy ja i tata byliśmy już w samochodzie, a ona się „malowała”. Jest to całkiem pomysłowy sposób, jednak co jeśli święta spędzasz w domu? W takim przypadku najlepiej jest przyzwyczaić dzieci że Mikołaj przyjdzie późną Wigilijną nocą. Natomiast, gdy się obudzą niespodzianki będą już na nich czekać.

jak podkładać prezenty pod choinkę

Niektórzy moi znajomi, zawsze kupują ciastka i zachęcają dzieci by w towarzystwie mleka zostawić je przy choince. Ja natomiast nigdy czegoś takiego nie robiłem. Jest to chytry sposób mający na celu, późniejsze pokazanie okruszków dzieciom i pustej szklanki. Przecież ktoś tu musiał być jeśli nie ma mleka, ani ciastek. Takich myków jest więcej, znajomi także lubią zostawić brudne odciski butów w drodze od kominka do choinki. Lub nawet jeśli jest śnieg, to tam poprzeć istnienie śladami sań.

Jak udawać świętego Mikołaja – przebranie znajomych

Są ludzie, którzy nie korzystają z powyższych metod, a dawanie prezentów odbywa się poprzez osobę przebraną za Mikołaja. Takie coś jest mniej godnym pomysłem, gdyż zawsze może pójść coś nie tak. Przykładowo jeśli to ktoś z rodziny się przebrał to dziecko może go rozpoznać lub pociągnąć za brodę, która się odklei.

 

Podsumowując jeśli chcesz wiedzieć jak udawać świętego Mikołaja musisz to robić z głową. Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, które warto poruszyć. Jeśli Twoja pociecha jest już na tyle duża że chodzi do skoły lub przedszkola, a Ty chcesz by jego wiara w Mikołaja nadal trwała to musisz podjąć pewne kroki. Otóż w szkole, bardzo często może się zdarzyć że inne dzieci, które poznały prawdę będą ją udostępniać. W ten sposób może ono przeżyć głębokie rozczarowanie. Chociaż prędzej czy później i tak to niestety nastąpi. Dlatego miej to na uwadze i podejmij własne działania ubiegające słowa innych.

Written by Mikolaj

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *