Życzenia na Boże Narodzenie to jedna z najpiękniejszych chwil świąt. Śmieszne wierszyki SMS, czy poważne, eleganckie życzenia religijne bądź tradycyjne. Wyboru zapewne dokonasz w zależności od osoby, której będziesz je składał. Z pozoru nie jest to taka łatwa sprawa jakby mogło Nam się wydawać. Im więcej mamy lat, tym bardziej nie chcielibyśmy powtarzać życzeń z ubiegłego roku. Pragnienie by życzenia były najpiękniejsze może sprawić trochę kłopotu, więc warto poszukać czegoś nowego.

W jaki sposób składać życzenia świąteczne?

Istotą telekomunikacji jest kontakt z drugim człowiekiem na odległość. Dzisiejsza technologia daje Nam szereg różnych możliwości, począwszy od tradycyjnych metod. Osobiście, jak co roku wysyłam kartkę z życzeniami świątecznymi i robię to odpowiednio wcześniej, aby dotarły na czas. Są to kartki z motywem Bożego Narodzenia, na których piszę krótkie życzenia. W ten sposób komunikuję się ze znajomymi lub bardziej odległą rodziną. Oczywiście od nich kartki także otrzymuję. Może i jest to trochę przestarzała forma komunikacji, ale takie karteczki także mają swój świąteczny klimat. Dzień przed Wigilią do osób, z którymi nie zobaczę się w ten dzień wysyłam wiadomość za pośrednictwem sieci. W przypadku bliskich z, którymi spędzam ten magiczny czas, o życzeniach myślę znacznie wcześniej. Dlaczego? Żeby po prostu było miło, a nie tylko puste słowa „na wzajem” i usiąść do stołu aby się najeść.
życzenia na boże narodzenie - bożonarodzeniowe i sms

Co życzenia zawierać powinny?

Zapewne wiesz wcześniej, kogo z rodziny spotkasz na Wigilii. Dlatego też warto kilka dni przed wieczerzą przemyśleć co komu będziesz życzył. Uważam że piękne życzenia na Boże Narodzenie powinny być od serca. Starszym osobom (w sumie nie tylko) obowiązkowo zdrowia, bo przecież ono jest najważniejsze. Do tego spełnienia najskrytszych marzeń bo z pewnością każdy z Nas je ma. Pieniędzy bym nie życzył bo one szczęścia nie dają. Ale wypisując tak te wszystkie życzenia, można wyciągnąć pewien wniosek. Trzeba życzyć czegoś co tej drugiej osobie dałoby ogromne szczęście jeśli by się spełniło. Jeśli chodzi o życzenia bożonarodzeniowe najpiękniejsze sms to tutaj najczęściej sięgamy po śmieszne, rymowane wierszyki.

Podsumowując osobiście uważam, że życzenia na święta Bożego Narodzenia to bardzo ważna kwestia. Warto poświęcić jej troszkę czasu niż, zwlekać na ostatnią chwilę bez kompletnego pomysłu. Jak największej liczbie osób starajmy się składać najlepsze życzenia, czyli te składane osobiście. Jest to lepsza opcja niż wiadomość na fb / email czy SMS.